Kask do jazdy konnej musi być bezpieczny. Jeżeli nie będzie on posiadał certyfikatów bezpieczeństwa, to nie można go użytkować. Musi on posiadać odpowiednie certyfikaty (co należy sprawdzić), dzięki czemu nie trzeba się będzie obawiać o swoje zdrowie podczas uprawiania ulubionej dyscypliny sportu.

Dopasowany kask do jazdy konnej

W szkółkach jeździeckich dostępne są kaski do jazdy konnej, które można od ręki wypożyczyć. Jeżeli ktoś faktycznie chodzi na konie raz po raz, to taka opcja może się bardzo opłacać. Osoby, które przynajmniej raz na tydzień trenują jazdę konną muszą wyposażyć się we własną ochronę na głowę, która na dodatek musi zostać dopasowana. Nigdy nie można pozwolić sobie na noszenie zbyt luźnego kasku, ponieważ nie będzie on należycie spełniał swojej funkcji. Kask musi przez cały czas znajdować się w jednym miejscu – niezależnie od tego, co dokładnie będzie się działo.

Ważne czynniki

Dobrym pomysłem są regulowane kaski, ale nie tylko ten czynnik jest ważny. Jakie cechy powinien posiadać dobry kask do jazdy konnej? Na pewno musi on zapewniać swobodną wentylację powietrza. Te najlepsze posiadają otwory wentylacyjne, dzięki czemu głowa podczas jazdy jest cały czas ochładzana. Zapięcia kasków mogą być trzy i cztero punktowe. Jest to bardzo ważny element, który zapewnia utrzymanie ochrony w jednym miejscu. Dobre są również te kaski, które posiadają miękkie podszycia. Dzięki temu można mieć pewność, że kask nie będzie powodował żadnych otarć podczas jazdy konnej na głowie człowieka. 

Comments are closed.