Dziecko swoją przygodę z nartami powinno rozpocząć od tzw. oślej łączki, gdzie będzie mogło nauczyć się m.in. koordynacji ruchowej, która w takim wypadku nie jest łatwa. Dopiero potem można oglądać obozy narciarskie dla dzieci, na jakie zaprasza m.in. Róża Wiatrów każdego roku.

Ćwiczenia na sucho 

Obozy narciarskie dla dzieci są naprawdę doskonałym pomysłem, ponieważ wspaniale można spędzić czas. Aczkolwiek, warto wziąć pod uwagę to, że już w domu można (a wręcz powinno się) urządzać dziecku ćwiczenia na sucho. Nie jest to wielce skomplikowane, a pociecha jest w stanie przyzwyczaić się do tego, co będzie na nią czekać już na sucho. Zimowiska narciarskie nie są długie, ale należy przyzwyczaić się do tego, że zajęcia na stoku to przynajmniej kilka dobrych godzin. Ćwiczenia “na sucho” (ale nie przez kilka godzin!) pomogą dziecku zrozumieć tematykę z jaką będzie mieć do czynienia na obozie. Propozycje takich ćwiczeń znaleźć można w internecie.

Wyjazd na narty w szkole podstawowej

Pierwsze ferie zimowe w szkole podstawowej to dobry moment na to, aby znaleźć dobry obóz narciarski. Te siedem, osiem lat to taki moment, gdzie dziecko jest w stanie w mig załapać wszystkie umiejętności. Tzn. chodzi o te umiejętności podstawowe. Dziecko nie jest jeszcze tak obłożone nauką, więc można być pewnym tego, że znajdzie odpowiednią ilość czasu na to, aby się nauczyć. Kto wie, może po obozie zapała taką miłością do jeżdżenia na nartach, że tą przygodę będzie chciało kontynuować dalej? Całkiem możliwe, że tak będzie, ponieważ jest to sport, który może dać ogrom satysfakcji. A na dodatek pozwala mieć kontakt ze śniegiem.

O czym nie można zapomnieć?

Zimowiska dla młodzieży to ciekawa propozycja. Nie można jednak w tym wszystkim zapomnieć o jednej rzeczy. Otóż młody człowiek musi zostać dobrze ubezpieczony. Zarówno, jeżeli chodzi o ubezpieczenie szkolne, jak również ubezpieczenie wyjazdowe. Warto sprawdzić, czy polisa ochronna obejmuje uprawianie takiej dyscypliny sportowej, jak chociażby jazda na nartach. Nie ma się co oszukiwać, ale jest to sport zimowy, który powiązany jest z wielką ilością upadków na ziemię. W szczególności na początkowym etapie. Nawet jeżeli dziecku podczas jazdy na nartach się coś stanie, zawsze będzie ono mogło liczyć na odpowiednie odszkodowanie. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że nie dojdzie do takiej sytuacji – aczkolwiek, ubezpieczenie i tak powinno zostać wykupione. 

 

Comments are closed.

zobacz zobacz Sejf do kampera przyczepy na wymiar