Depilacja laserowa zapewnia wygodny sposób na usunięcie zbędnie odrastających włosów do końca życia. Dzięki niej już nigdy nie trzeba będzie rozgrzewać wosku, kupować i ciągle zmieniać maszynek/żyletek, a co najważniejsze – borykać się z podrażnieniami, które niezwykle często występują podczas usuwania owłosienia mechanicznymi metodami. Dzięki laserowi te wszystkie problemy mogą zniknąć w przeciągu kilku wizyt.

Depilacja laserem – działanie i skutki uboczne

Działanie depilacji laserowej oparte jest o obecność lasera. Występują ich różne rodzaje przystosowane do danego rodzaju skóry – neodymowy, diodowy, aleksandrytowy czy neodymowojagowy. Każdy z nich ma troszkę inne parametry będące bardziej przystosowane do eliminacji włosów z karnacji ciemnej/jasnej czy włosów ciemniejszych bądź jaśniejszych. Laser emituje wiązkę światła o określonej długości fali nastawionej przez osobę wykonującą zabieg. W najnowszych laserach również często dochodzi do sytuacji w której laser sam ustawia długość fali(w nanometrach) i moc lasera do skóry aby zapewnić maksimum efektywności.

Jeżeli chodzi o skutki uboczne to nie ma ich dużo – wystarczy tylko przestrzegać przeciwskazań. Najczęstsze z nich to obrzęk i zaczerwienienie, które z reguły przechodzi po kilku godzinach po zabiegu. Aby złagodzić efekt często nakłada się specjalne żele chłodzące. Najlepsze sprzęty również posiadają chłodzące komponenty dzięki, którym efekty niepożądany są bardzo znikome. Jeżeli jednak obrzęk i ból jest duży to poleca się stosowanie zasypek łagodzących po zabiegu – jednak nie mylić ich z kremami/maściami. Dodatkowo aby nie obciążać skóry nie powinno się wystawiać jej na działanie słońca. 

Sprawdź także: https://depilacja.pl/salony/depilacja-laserowa-rzeszow/

Depilacja laserowa Rzeszów

W stolicy podkarpacia można znaleźć wiece ciekawych miejsc, którym można zaufać. Warto jest udawać się do najlepszych salonów ze względu na profesjonalny sprzęt oraz wykfalifikowany personel. W Rzeszowie znajduje się sieć – depilacja.pl, która jest bardzo ceniona. Aby mieć pewność zawsze należy wybierać właśnie takie salony.

Comments are closed.

zobacz wiecje