Płyty indukcyjne są obecnie jednymi z najchętniej wybieranych, zarówno do kuchni nowoczesnych, jak i klasycznych. Znacząco podnoszą one wygodę gotowania, jak i pozwalają na wyeliminowanie gazu w kuchni. Istotne jest jednak to, aby dopasować do nich garnki na indukcję. Jaki komplet wybrać?

Jak wybierać garnki na indukcję?

Podstawą w kupnie garnków na indukcję jest wybranie kompletu, który oznaczony jest cewką indukcyjną – znaczek ten da nam gwarancję, że garnki będą dopasowane idealnie. Drugą ważną kwestią jest wybranie kompletu, w którym średnica garnków odpowiada polom grzewczym naszej kuchenki – w ten sposób nie będziemy tracić energii grzewczej. Szeroki wybór garnków na indukcję znaleźć można na stronie gerlach.pl. producent zaoferuje komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów, przez co dopasować można komplet do potrzeb. Wśród najpopularniejszych wymienia się garnki na indukcję wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Garnki takie są odporne na korozję, odkształcanie czy też na wysokie temperatury. Istotne w garnkach tego typu jest dno – garnki na indukcję posiadają dno wykonane z kilku warstw, w tym z dysku aluminiowego, który pozwala na równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz.

Garnki na indukcję z ciekawymi dodatkami

Garnki na indukcję uzupełniane są licznymi dodatkami, które pozwalają na jeszcze sprawniejsze gotowanie. Podstawą są dopasowane pokrywki, które wykonane są ze szkła hartowanego. Wewnątrz garnków znajdują się miarki do odmierzania płynów, jak również lejki i cedzaki, które pozwolą na łatwiejsze odlewanie płynów i sosów. Wiele uwagi zwraca się na bezpieczeństwo: garnki uzupełnia się o uchwyty i rączki. Profilowana powierzchnia sprawia, że garnek doskonale leży w dłoni. Uchwyty tworzone są z materiałów antypoślizgowych i nieprzewodzących ciepła.

Comments are closed.

https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ zobacz zobacz