Kuchnia w stylu rustykalnym idealnie nadaje się dla osób z romantyczną duszą. Bardzo ciekawa inspiracja, dzięki której można urządzić wygodne i funkcjonalne pomieszczenie. O czym należy pamiętać, jeśli chce się urządzić kuchnię w takim stylu?

Skąd się wziął styl rustykalny?

Kuchnia w stylu rustykalnym może stać się niezwykle inspirującym miejscem, gdzie będziemy dobrze się czuć. Słowo “rustykalny” wzięło się od określenia wiejski. Był to jeden z najpopularniejszych trendów, który bardzo mocno rozwinął się w romantyzmie. Wtedy to wszyscy uznawali, że sielskość to najlepsza rzecz, jaką można sobie samodzielnie “zafundować”. Najczęściej takie aranżacje można było spotkać na terenie Wielkiej Brytani, chociaż nawet w naszej rodzimej Polsce wiele osób uważało na to, aby w swoich domach mieć takie wnętrza.

Drewniana kuchnia w stylu rustykalnym

Jeżeli zależy nam na tym, aby kuchnia została urządzona w takim stylu, to w pierwszej kolejności należy postawić na drewno. Dębowy parkiet jest jak najbardziej wskazany. Do tego przydać się może drewniany strop, który będzie prezentował się bardzo okazale na tle bielonych ścian. Jeżeli chodzi o meble, to te, które występują w naturalnych odcieniach drewna są jak najbardziej wskazane. Można również zdecydować się na białe meble lub te w odcieniach szarości, ponieważ idealnie będą one nadawać się do stylu rustykalnego. Zadbajmy również o obecność odpowiednich dodatków, dzięki czemu uda się urządzić funkcjonalne i klimatyczne pomieszczenie kuchenne. 

Comments are closed.