Odzież medyczna męska i damska dostępna jest w specjalistycznych sklepach. Zakupy można wykonywać stacjonarnie lub online. Nie można jednak zapomnieć o tym, żeby kupić takie ubrania, które muszą spełniać określony normy, uregulowane przepisami prawnymi.

Obowiązujące przepisy prawa

Aby mieć pewność, że odzież medyczna męska w odpowiedni sposób spełnia określone funkcje, należy wybrać takie produkty, o których mowa jest w:

  • artykule 237 Kodeksu Pracy,
  • rozporządzeniu Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 1972, 1984 oraz 1996 roku,
  • rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 2005 r, dotyczące czynników szkodliwych dla zdrowia i 2012 roku dotyczące ochrony bakteriologiczne,
  • standardach EN 13795,
  • Dyrektywie 93/42/EEC o Wyrobach Medycznych.

Dużo tego jest, dlatego też należy zapamiętać, że każda garderoba medyczna musi spełniać normę PN-EN 13795+A1:2013-0.

Schludna odzież medyczna męska

Długi dyżur na szpitalnym korytarzu? Często mówi się nawet o kilkunastu godzinach, które trzeba spędzić w jednym ubraniu. Tak, pomoc innym osobom może dać ogrom satysfakcji, ale tak nie będzie, jeżeli ktoś nie będzie odczuwał komfortu, nosząc niewygodne ubranie. Cała garderoba nie tylko musi być wygodna, ale również schludna. W taki sposób, aby nawet po tych kilkunastu godzinach, człowiek mógł prezentować się w odpowiedni sposób. Warto sprawdzić, czy odzież medyczna wykonana jest z materiału, który jest odporny na zagniecenia, czy też przetarcia. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że ma się na sobie dobre ubrania w pracy. 

 

Comments are closed.

et.com.pl opensource.com yfine.pl