Wydawać by się mogło, że moda dziecięca nie podąża za trendami i jest raczej stała, dopasowana jedynie do potrzeb małych użytkowników. Nic bardziej mylnego! Trendy w modzie dziecięcej wyznacza coś zupełnie innego niż w branży odzieżowej dla dorosłych, ale bez wątpienia można stwierdzić, że kolekcje zmieniają się tu tak samo szybko i dynamicznie.

Co wpływa na trendy w modzie dziecięcej?

Kolekcje ubrań dziecięcych są mocno powiązane z bajkami, które aktualnie królują na ekranach kin i telewizorów. Motywy z ulubionymi bajkowymi bohaterami pojawiają się na każdej możliwej części dziecięcej garderoby: bluzkach, spodniach czy kurtkach. Postaci z bajek dominują zdecydowanie w odzieży dzieci powyżej trzeciego roku życia, gdyż w tym wieku dziecko ma już ukształtowane preferencje, jeśli chodzi o zabawę i już wtedy ma swoje ulubione bajki i bohaterów. Kto z nas nie pamięta odzieży dziecięcej pełnej motywów z takich bajek jak: Harry Potter, Spiderman, Gwiezdne Wojny czy Transformersi. Nowe bajki pojawiają się regularnie, dlatego producenci odzieży dziecięcej muszą śledzić nowinki w tym zakresie i być na bieżąco.

Materiały do szycia odzieży dla dzieci

Warto wspomnieć również o tym, że coraz więcej rodziców i opiekunów wybiera tkaniny i dzianiny, które są naturalne, zdrowe i ekologiczne. Do łask powrócił len czy 100% bawełna. Coraz większa świadomość negatywnego wpływu sztucznych dodatków w odzieży i dużej ingerencji środków chemicznych w proces technologiczny produkcji odzieży sprawiają, że coraz świadomiej rodzice zwracają uwagę na metkę i weryfikują nie tylko kraj pochodzenia, ale również rodzaj materiału. Częściej niż dawniej rezygnuje się z odzieży uszytej w Wietnamie, Chinach czy na Tajwanie i wybiera się rodzimą produkcję i lokalne szwalnie, pozyskujące materiały ze sprawdzonych źródeł.

Co można znaleźć w kolekcji ubrań dziecięcych?

Kolekcje ubrań dziecięcych są niemal nieograniczone. Znaleźć tu można każdą część garderoby i na każdą okazję, a ograniczeniem, jeśli chodzi o kolorystykę jest tylko wyobraźnia. Najpopularniejsza jest oczywiście odzież sezonowa codziennego użytku: spodnie, spódniczki, spodenki, bluzki, swetry czy kurtki. W zestawach kolekcji ubrań dziecięcych znaleźć można także wszelkie dodatki: czapki, rękawiczki, szelki, chustki czy szale. Można mieć absolutną pewność, że wszystkie elementy odzieży w ramach jednej kolekcji współgrają ze sobą w zakresie koloru, fasonu czy struktury materiału.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://lenaodniemowlakadoszkolniaka.pl/pol_m_Kolekcje-ubranek-dzieciecych-248.html.

Comments are closed.