Osoby, które na poważnie chcą zainteresować się jazdą konną, powinny wiedzieć o konieczności zakupu niektórych akcesoriów. Sprzęt jeździecki wpłynie na ich komfort jazdy, a do tego będzie w stanie uchronić ich zdrowie, a czasem nawet i życie.

Jaki sprzęt jeździecki kupić na początek?

Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, jakimi finansami dysponuje dana osoba. Zakupy można rozpocząć od wyposażenia się w kask. Jest to jedna z najtańszych rzeczy, jaką można kupić, a do tego jest w stanie doskonale chronić głowę. Tak, upadki z siodła bywają bolesne, ale do tego mogą spowodować trwałe uszkodzenia zdrowia. Jeżeli ktoś ma większy budżet, to może od razu pomyśleć także o spodniach odpowiednich, a także butach. To właśnie m.in. dzięki butom jeździeckim można zapewnić sobie większą stabilność w siodle. A jest to ważne, jeżeli ma się do czynienia z osobami, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z jazdą konną.

Ochrona ciała człowieka

Zarówno bryczesy damskie i męskie, tak samo kamizelki mają za zadanie zwiększyć ochronę ciała człowieka. Taki sprzęt jeździecki jest często niedoceniany przez sportowców. Jest to błąd. Chociażby dlatego, że kamizelka ochronna jest tak skonstruowana, aby była w stanie zapewnić bezpieczeństwo całej klatce piersiowej. Niepozorny element garderoby, który warto zakładać podczas jazdy konnej. Podobnie jest z butami, które zapewniają m.in. ochronę przed otarciami, jakie jest w stanie spowodować siodło, a nawet skóra konia. Warto więc zainwestować w takie elementy do jazdy konnej. 

Comments are closed.

zobacz wiecje zobacz wiecej https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/