Każda osoba prowadząca gabinet lekarski, salon masażu czy salon kosmetyczny powinna zapewnić pracownikom odpowiednie warunki do komfortowej i bezpiecznej pracy. Jednym z najważniejszych elementów wpływających na wygodę podczas wykonywania obowiązków jest strój. O czym warto pamiętać podczas kupna uniformów medycznych? Sprawdź!

Przede wszystkim: materiał

Kompletując elementy strojów dla lekarzy, pielęgniarek i pielęgniarzy, masażystów i innych osób zatrudnionych w placówce medycznej, należy w pierwszej kolejności zwracać uwagę na jakość tkaniny. Unikaj bluz, fartuchów i spodni ze sztucznych, nieprzepuszczających powietrza tkanin. Materiał będzie dobrze spełniał swoje zadanie, jeśli nie będzie podrażniał skóry i zapewniał dobrą cyrkulację powietrza. Co ważne, ubrania muszą być przystosowane do częstego prania w wysokiej temperaturze z wykorzystaniem mocnych detergentów.  Ponadto, krój i rozmiar odzieży powinny być dopasowane w taki sposób, aby ubranie nie krępowało ruchów i nie wpływało w żaden sposób na jakość i wygodę pracy. 

Wizytówka marki

Odzież noszona przez pracowników powinna być spójna, wzbudzać w pacjentach pozytywne uczucia oraz zapewniać pracownikom odpowiednią prezencję. Producenci nowoczesnej odzieży medycznej proponują wygodne, a zarazem efektowne i eleganckie koszule, bluzy i sukienki doskonale leżące na każdej sylwetce. Subtelnym, ale zarazem wyrazistym podkreśleniem  profesjonalizmu załogi  i wysokiej jakości usług będzie haft albo naszywka z logo placówki umieszczona na  fartuchu, koszuli czy bluzie. Ponadto, każdy pracownik powinien być wyposażony w identyfikator. Na stronie odziezdlamedyka.pl znajdziesz więcej praktycznych informacji, dzięki którym skompletowanie uniformów dla pracowników będzie znacznie prostsze. 

Comments are closed.