Klasyczne rezydencje widać bardzo często w polskim krajobrazie – inwestorzy takich budynków stawiają na detale, elegancję oraz przepych. Decydując się na wybudowanie domu w takim stylu, warto wybrać także okna do klasycznych rezydencji – dopełnią one fasadę domu, wpłyną na odbiór estetyczny budynku i pozwolą cieszyć się światłem.

Jakie okna do klasycznych rezydencji wybrać?

Wysokie pomieszczenia, kamienne podłogi oraz duże przestrzenie – takie wnętrza zazwyczaj królują w klasycznych rezydencjach. Aby przebywanie w takich wnętrzach było komfortowe, konieczne jest zadbanie o odpowiednie doświetlenie ich w ciągu dnia. Rozwiązaniem będą wysokie okna i drzwi tarasowe – takie okna do klasycznych rezydencji pozwolą na optymalne doświetlenie, ale też na „otworzenie” pomieszczeń na ogród czy taras. Rekomendowane są okna o wysokości większej niż 2 metry. W ten sposób okna staną się ważną ozdoba fasady!

Okna do klasycznych rezydencji – jakie tworzywa okażą się najlepsze?

Decydując się na okna do klasycznych rezydencji, podstawą jest wybranie okien wykonanych z trwałych materiałów. Na polskim rynku bez trudu znajdziemy okna tworzone z PCV – są one szeroko dostępne, względnie tanie oraz mogą być tworzone w szerokiej palecie barw. Chcąc zadbać o prestiż, warto wybrać okna do klasycznych rezydencji, które wykonano z naturalnego drewna. Okna takie prezentują się doskonale, a dodatkowo nieco lepiej od okien plastikowych chronią przed hałasem. W klasycznych rezydencjach doskonale sprawdzą się okna z uwidocznioną ramą – inspiracją do takich okien był okres secesji. Doskonałym pomysłem na urozmaicenie okien w klasycznych rezydencjach jest wybranie modeli ze szprosami. Są to poziome i pionowe słupki, które mogą być wbudowane w okno lub też naklejane. Pełnią one wyłącznie rolę dekoracyjną.

 

 

 

Comments are closed.

zobacz wiecje