Sprawy rozwodowe są dzisiaj jednymi z najczęściej prowadzonych w polskich sądach. Olbrzymia ilość rozwodów to kwestia badana przez socjologów – są oni ciekawi nie tylko samych statystyk, ale też powodów rozpadu małżeństw. Bez względu na sytuację, przygotowując się do rozwodu, warto skorzystać z pomocy doświadczonego adwokata. Jak może on nam pomóc?

Decyzja o rozwodzie

Z licznych opracowań i danych wynika, że decyzja o rozwodzie nie jest spontaniczna – małżonkowie miesiącami dojrzewają do tej decyzji, nierzadko wynika to z obawy o dzieci czy opinię bliskich. Zdecydowana większość rozwodów wiąże się z „różnicami nie do pogodzenia” – jest to wygodna i obszerna formuła, która zazwyczaj kryje w sobie różnice światopoglądowe, religijne. Rozwody to również pokłosie niewierności jednego z małżonków, ale także przemocy w rodzinie, o której mówi się coraz więcej. Bez względu na przyczyny rozwód to zawsze niezwykle stresująca sytuacja, w której warto poszukać pomocy, zarówno osób bliskich, jak i profesjonalistów – informuje kancelaria adwokat-katowice.pl.  

Rola adwokata podczas rozprawy rozwodowej

Jak długo może trwać proces rozwodowy? Okazuje się, ze nie ma jednego schematu – wszystko zależy od wielu czynników, w tym od chęci małżonków do współpracy, ale też faktu, czy małżonkowie doczekali się potomstwa, czy posiadają wspólny majątek. Jeśli sprawa jest skomplikowana, a porozumienie się z małżonkiem jest trudne, warto rozważyć zatrudnienie adwokata. Jego zadaniem będzie reprezentowanie nas w sądzie, jak również dbanie o nasze dobre imię. Przygotowania do rozprawy rozpoczynają się od dokładnego zapoznania się ze sprawą, kolejno konieczna jest bezstronna ocena sytuacji. Na tej podstawie możliwe jest podjęcie dalszych kroków: napisanie pozwu rozwodowego, opracowanie strategii działania w sądzie. 

Comments are closed.