Decydując się na naukę jazdy konnej najczęściej naszą motywacją jest chęć spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz nauka czegoś zupełnie nowego. Przygotowując się do lekcji jazdy konnej warto zadbać o to, aby ubrać się odpowiednio do okazji. Jakie elementy ubioru jeździeckiego warto mieć już podczas pierwszych zajęć?

Kask dopasowany do potrzeb 

Absolutną podstawą podczas jazdy konnej – bez względu na to, czy rozpoczynamy naukę, czy jeździmy od lat – jest kask na głowę. Nowoczesne kaski do jazdy konnej proponowane są w różnych rozmiarach i kolorach. Szukając idealnego kasku powinniśmy przymierzyć przynajmniej kilka modeli różnych producentów aby przekonać się, który z nich leży na naszej głowie najlepiej. Dobrze dopasowany kask nie uwiera, nie powoduje dyskomfortu. Istotne jest także to, aby kask posiadał regulowane zapięcie pod szyją. 

Spodnie do jazdy konnej – jaki model wybrać?

Szeroki wybór bryczesów sprawia dzisiaj, że wybranie idealnego modelu nie jest trudne. Spodnie do jazdy konnejpowinny spełniać jednak kilka wymagań. Przede wszystkim  spodnie tego typu powinny być tworzone z materiałów o wysokiej odporności na uszkodzenia mechaniczne czy ścieranie. Tkanina powinna być również przepuszczalna – oznacza to, że skóra powinna być stale wentylowana, co znacząco wpływa na nasz komfort w czasie jazdy. Nowoczesne bryczesy uzupełniane są o leje z pasami silikonu – to rozwiązanie sprawia, że możliwe jest pewniejsze utrzymywanie się w siodle i dopasowanie do ruchów konia. Bryczesy powinny dobrze przylegać do ciała, ale też nie krępować ruchów. 

Niezwykle istotne podczas nauki jazdy konnej są buty – powinny być one ponad kostkę, aby skutecznie chronić stawy i delikatne elementy budowy stopy. Najlepszym rozwiązaniem są sztyblety z tkanin syntetycznych lub z naturalnych skór.

Comments are closed.

skrzynia ogrodowa zobacz wiecej ubezpieczenie szkolne