Współczesny marketing realizowany jest przede wszystkim przez kanał internetowy. Wymaga on niskich nakładów finansowych i zapewnia szybki kontakt z klientem. Nic nie zastąpi jednak bezpośredniego kontaktu z odbiorcą poprzez ulotki, katalogi lub zastosowanie właśnie stojaków reklamowych. Sprawdź, czy warto w nie inwestować i gdzie sprawdzą się najbardziej.

Co możemy nazwać stojakiem reklamowym?

Stojaki reklamowe lub standy można określić ogólnie jako nośniki reklamy zewnętrznej. Brak jest określonych wytycznych co do ich wyglądu i rozmiarów, przez co mogą być łatwo dostosowane do naszych oczekiwań. Najważniejsze zadanie, które stawia się przed nimi to ekspozycja konkretnych produktów lub ich bezpośrednia promocja.

Powinny być tak zaprojektowane i skonstruowane, aby można było umieścić na nich logo firmy czy inne informacje, które chcemy przekazać odbiorcy. Należy pamiętać, aby najważniejsza część lub element stojaka reklamowego były na wysokości wzroku klienta.

Gdzie możemy stosować stojaki reklamowe?

Stojaki lub standy reklamowe znajdują zastosowanie w galeriach, marketach i sklepach oraz punktach usługowych. Umieszcza się na nich ulotki lub produkty reklamowe. Doskonale sprawdzą się także podczas targów branżowych lub imprez promocyjnych. Są bardzo przydatne jako nośnik informacji w muzeach, urzędach, bibliotekach lub przychodniach.

Znajdują także zastosowanie jako tło lub konstrukcja stanowiska promocyjnego podczas akcji degustacyjnych, przeprowadzanych w marketach czy galeriach handlowych. Wielu znanych producentów żywności często organizuje takie akcje, aby zwrócić uwagę klienta oraz zachęcić go do zakupu ich produktu.

Z jakich materiałów wykonane są stojaki lub standy?

Stojaki reklamowe powinny być wykonane z materiałów wytrzymałych i odpornych na częste składanie, rozkładanie czy użytkowanie. Odporność na warunki atmosferyczne będzie ich dodatkowym atutem. Powinny cechować się wysoką jakością i atrakcyjnością wizualną.

Najtańszym rozwiązaniem jest użycie do produkcji stojaków kartonu lub papieru. Niestety są one najmniej trwałe i można je używać tylko wewnątrz budynków. Plastik, metal lub drewno są lepszym materiałem, gdyż zapewniają kilkuletnią nawet trwałość stojaków reklamowych. Są bardziej stabilne i wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Bardzo popularne są także stojaki z oświetleniem ledowym, które w atrakcyjny sposób mogą promować produkt wszędzie tam, gdzie nie ma oświetlenia lub ogólne oświetlenie jest niedostateczne. Sprawdzą się także w ciemnych korytarzach, gdzie nawet za dnia panuje półmrok.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Stojaki reklamowe.

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/jazda-bez-prawa-jazdy/ https://groupe-printco.pl meble tarasowe