Szybkie, trwałe i niedrogie odnowienie mieszkania – czy to w ogóle możliwe? Okazuje się, że zmiany dekoracyjne można przeprowadzić bez sporego nakładu pracy i pieniędzy – a to wszystko za sprawą szablonów malarskich.

Domowe dekoracje zrobione samodzielnie – proste i niebanalne odświeżenie wnętrza

Gotowe szablony malarskie to jeden z prostszych sposobów na odmianę ścian lub mebli. Łatwość wykonania wcale nie ujmuje jakości i finalnemu efektowi. Tego typu dekoracje można wykonać na wiele sposobów – dobierając według uznania wzory, kolory farby i rodzaj rozmieszczenia. Odmianę można zastosować w całym pomieszczeniu lub tylko w wybranych rejonach mieszkania (np. nad kanapą).

Jeden z szybszych sposobów na urozmaicenie pomieszczenia

W zależności od planowanych prac, użycie szablonów malarskich może zabrać więcej lub mniej czasu. Zazwyczaj jednak znacznie skraca wszelkie działania dekoracyjne. Co więcej, nie wymaga to pomocy specjalistów – nawet osoba, nieznająca się na majsterkowaniu i ogólnych pracach remontowych, powinna poradzić sobie z tworzeniem kształtów za pomocą szablonów.

Szeroki wybór, nieograniczone wzory

Szeroka oferta szablonów malarskich to jedna z ich głównych zalet. Sklepy oferują m.in. kształty figur geometrycznych, motywy kwiatowe, cytaty lub nawiązujące do znanych postaci. Wybór można rozszerzyć, tworząc własny projekt i oddając go w ręce specjalistów. Ciekawie i oryginalnie.

Jednorazowe i wielokrotnego użytku

Biorąc pod uwagę plany wykorzystania szablonów malarskich, można zakupić zarówno te z tworzyw sztucznych lub drewna, jak i mniej trwałe – zwykle starczające na jedno lub kilka użyć. Tzw. „jednorazówki” są dobrą opcją wypróbowania pracy z szablonem i sprawdzenia, czy spełniają oczekiwania.

Szablony malarskie a naklejki ścienne – co jest lepsze?

Zarówno szablony, jak i naklejki na powierzchnie są szybkim i prostym sposobem na zmianę wystroju. Oba produkty cieszą się sporą popularnością, jednak trwalsze efekty zapewnia ten pierwszy. Naklejki, w zależności od ich jakości, po jakimś czasie mogą się nieetycznie odklejać od ściany, co psuje ogólne wrażenie.

Bez poprawek

Trwałość motywów wykonanych za pomocą szablonów malarskich zależy także od typu farby. Najlepiej wybrać odporną na ścieranie, taką, która szybko nie blaknie oraz dostosowaną do rodzaju podłoża. Spełnienie tych wymagań pozwala zachować w dobrym stanie wzory na meblach lub ścianach nawet przez kilka lat – bez konieczności częstej odnowy.

O estetyczne mieszkanie można zadbać nawet, gdy nie posiada się zdolności artystycznych. Dekoracje pomieszczeń nigdy nie były tak proste, jak z użyciem szablonów malarskich.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.szabloneria.pl/.

Comments are closed.

jak samemu pozycjonować stronę