Z Internetu i programów telewizyjnych, dowiadujemy się o tym, jak oleje silnikowe mogą wpływać na prawidłową pracę jednostki napędowej. Nie bez znaczenia ma również częsta jego wymiana na świeży produkt. Znaczne przekroczenie zalecanych limitów wymiany oleju, może skutkować poważnymi konsekwencjami dla silnika. Zaleca się, aby olej silnikowy wymieniać co 15 tys. km. Z DbamToMam – sklepem z preparatami do ochrony samochodu – właściwie zaopiekujesz się swoim pojazdem, który będzie Tobie służył na wiele lat.

Oleje silnikowe – sprawdzaj oznaczenia, nie sugeruj się ceną

Jakość oleju ma znaczenie. Jego właściwości mają ogromny wpływ na prawidłową pracę wszystkich elementów silnika i ich prawidłowe smarowanie. Olej pomaga skutecznie chronić silnik przed zabrudzeniami i być odporny na niskie, a także wysokie temperatury. W zależności od typu jednostki napędowej, stopnia używania samochodu i warunków panujących na zewnątrz, będziemy musieli stosować olej, specjalnie przeznaczony do takiej pracy. Oleje 10w40 silnikowe do samochodu, sprawdzi się do jazdy w porze zimowej. Przeznaczony jest do stosowania w nowoczesnych, jak i starszych konstrukcjach. Na DbamToMam.pl znajdziesz wielu znanych producentów, m.in. Xado, Shell, Valvoline oraz Qualitium. Dzięki temu nie musisz obawiać się o jakość zastosowanego oleju silnikowego. 

Oleje ceramiczne silnikowe – preparaty najnowszej generacji

Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, oleje ceramiczne silnikowe są sposobem na lepszą wydajność pojazdu. Połączenie komponentów baz olejowych i dodatków sprawia, że tworzą one skuteczną barierę ochronną, która zabezpiecza poszczególne elementy silnika. Wykazują one bardzo dobre właściwości smarne, w odróżnieniu od klasycznych olejów silnikowych. Olej ceramiczny ma również wpływ na zmniejszenie zużycia paliwa, dzięki czemu powoduje to oszczędności w naszym portfelu i ochronę środowiska naturalnego, a także wydłużenie żywotności jednostki napędowej. 

 

Comments are closed.

masystem.pl -sf.org Barowy stół kuchenny i dwa taborety