Osoby, które chcą poprawić wygląd swojej sylwetki, ale nie chcą poddawać się zabiegom chirurgicznym, mogą skorzystać z mniej inwazyjnych metod modelowania sylwetki. Nowoczesne technologie pozwalają na redukcję znacznej ilości tkanki tłuszczowej i wyrównanie cellulitu bez użycia igieł czy skalpela. Z jakich zabiegów modelowania ciała warto skorzystać? Podpowiadamy.

Jak wygląda modelowanie sylwetki w gabinecie medycyny estetycznej?

Pacjent najpierw zapraszany jest na konsultację, której celem jest znalezienie najlepszej metody na redukcję tkanki tłuszczowej i pozbycie się cellulitu. Lekarz lub kosmetolog przeprowadza szczegółowy wywiad i dokładnie przygląda się skórze, aby zaproponować odpowiednią metodę modelowania sylwetki. W wielu przypadkach najlepiej sprawdzają się tzw. terapie łączone, czyli skojarzenie kilku zabiegów podczas jednej lub kilku sesji. Najpierw jednak specjalista musi sprawdzić, czy u Pacjenta nie występują przeciwwskazania do zaproponowanych procedur. Jeśli nie ma żadnych przeszkód do przeprowadzenia terapii, ustalany jest termin pierwszego zabiegu, który może odbyć się nawet jeszcze tego samego dnia, pod warunkiem że nie jest potrzebne specjalne przygotowanie.

Skuteczne zabiegi modelowania sylwetki bez użycia skalpela

Wśród ogromnej różnorodności mało inwazyjnych metod modelowania sylwetki eksperci z Kliniki Miracki w Krakowie przy ul. Fabrycznej 1 proponują m.in.:

Zabieg mikrofalami

Terapia polega na wykorzystaniu zimnych mikrofal – innowacyjnej technologii, która wykazuje wysokie powinowactwo do komórek tłuszczowych, znajdujących się tuż pod skórą oraz tych umiejscowionych nieco głębiej. Jednocześnie zabieg ten ma istotny wpływ na skórę, naturalnie zwiększając produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki wszechstronnemu działaniu mikrofale umożliwiają wysmuklenie ciała, redukcję cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się wykonanie od 4 do 6 sesji w kilkutygodniowych odstępach.

Kriolipoliza, czyli modelowanie zimnem

Zabieg, którego działanie skupia się na redukcji podskórnej tkanki tłuszczowej. W mniejszym stopniu wpływa na skórę. Kriolipoliza polega na kontrolowanym schłodzeniu danego obszaru ciała do temperatury około -8°C. Dochodzi do uszkodzenia komórek tłuszczowych, które następnie usuwane są z organizmu przez kolejne tygodnie za pośrednictwem układu limfatycznego. Jest to zabieg polecany w szczególności w celu redukcji miejscowej otyłości. Efektem jest ubytek nawet 30-40% tkanki tłuszczowej z danego obszaru. W wielu przypadkach wystarcza jeden zabieg, aby uzyskać pożądane rezultaty.

Masaż próżniowy

Bardzo popularną metodą modelowania sylwetki, którą często łączy się z innymi zabiegami kosmetologicznymi, jest masaż próżniowy, nazywany też endermologią. Dzięki zastosowaniu podciśnienia i głowicy wyposażonej w elektronicznie sterowane rolki możliwe jest wykonanie bardzo intensywnego i efektywnego masażu wyszczuplającego. Aby terapia była skuteczna, konieczne jest wykonanie kilku lub kilkunastu zabiegów. Masaż próżniowy redukuje obrzęki, zmniejsza widoczność cellulitu i przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Świetnie sprawdza się jako uzupełnienie tradycyjnych treningów na siłowni.

Szukasz kliniki medycyny estetycznej, w której poddasz się skutecznym zabiegom modelowania sylwetki bez skalpela? Po więcej informacji zapraszamy na stronę Find Beauty Expert .

Comments are closed.

https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/ https://boo.pl/dlaczego-warto-wykupic-ubezpieczenie-szkolne-dla-swojego-dziecka/ https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/