Szukając nowego samochodu, warto wyjść poza ramy polskiego rynku. Dużym zainteresowaniem cieszą się używane samochody z Niemiec, Francji. Samochód z Francji może mieć wiele zalet – obywatele tego kraju niezwykle dbają o swoje pojazdy, a ich przebieg nie jest wysoki w momencie sprzedaży. Co warto wiedzieć o transakcji kupna samochodu z Francji?

Jak zarejestrować samochód z Francji?

Jak znaleźć idealny samochód z Francji? Są dwie możliwości: pierwsza to szukanie na własną rękę, druga – powierzenie tego zadania pracownikom komisów samochodowych. W pierwszej opcji zaletą jest fakt, że możemy bezpośrednio ze sprzedawcą negocjować cenę. Wadą jest z pewnością ilość czasu, którą poświęcimy na poszukiwania. W przypadku zlecenia tego zadania komisowi samochodowemu, nie musimy przejmować się poszukiwaniami – komis zrobi to za nas, sprowadzi samochód do Polski. Wzrosną jednak koszty, ponieważ taka usługa jest płatna.

Zarejestrowanie samochodu z Francji nie jest skomplikowane i nie odbiega wiele od rejestracji samochodu polskiego. Niezwykle ważnym elementem jest opłacenie podatku akcyzowego w Urzędzie Celnym. Wysokość podatku obliczana jest na podstawie pojemności silnika samochodu. Niezbędna okaże się też przetłumaczona umowa kupna-sprzedaży, potwierdzona przez tłumacza przysięgłego. Zgromadzenie wszelkich niezbędnych dokumentów może zająć kilka dni.

Samochód z Francji i ubezpieczenie – czy jest drogie?

Samochód z Francji musi być również ubezpieczony. Polskie prawo wymusza na wszystkich posiadacza pojazdów mechanicznych ubezpieczenie OC. Tuz po sprowadzeniu samochodu z Francji można wykorzystać ubezpieczenie krótkoterminowe, które obowiązuje 30 dni. To odpowiedni czas na zarejestrowanie samochodu, wykonanie niezbędnego przeglądu technicznego, ewentualnych napraw.

 

 

Comments are closed.

https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ zobacz zobacz wiecje