Łazienka może stać się domowym SPA, o ile tylko pomyślmy o jej odpowiedniej aranżacji. przestrzeń ta posłuży nie tylko do codziennej higieny, ale też wyjątkowych rytuałów piękna. Przestrzeń łazienki może być zaaranżowana w konkretnym stylu – pomogą w tym odpowiednie meble łazienkowe.

Łazienka w czerni i w bieli

Klasyczne łazienki nie wychodzą z mody – warto rozważyć taką aranżację i cieszyć się ponadczasowym designem. Zaprojektowanie takiej łazienki nie jest trudne, warto jednak mieć na uwadze, że przestrzeń łazienki to również nierzadko domowa pralnia, gdzie musi zmieścić się dopasowana do potrzeb pralka. Klasyczne łazienki posiadają białe, lśniące ściany – takie rozwiązanie świetnie sprawdza się w niewielkich pomieszczeniach. Biel i lśniące wykończenie sprawią, że ściany będą odbijać światło, dzięki czemu przestrzeń wyda się optycznie większa. Elementem, który również wpłynie na odbiór tego wnętrza, są lustra. Dobrym rozwiązaniem jest lustro umieszczone przy umywalce oraz większe, na wolnej ścianie, które wykreuje optyczną iluzję, że przestrzeń jest znacznie większa. Lustro pozwoli też odbić światło. Biel możemy przełamać czernią, np. poprzez wykorzystanie mozaiki kafli na podłodze.

Jakie meble wybrać do klasycznej łazienki?

Szeroki wybór mebli do łazienek pozwala na dowolną aranżację. Meble klasyczne i retro cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Komoda pod umywalkę retro nada przestrzeni elegancji i zapewni dość miejsca do przechowywania łazienkowych przyborów. Warto wiedzieć, że meble łazienkowe tworzone są z wysokiej jakości płyt meblowych. Płyty zabezpieczone są przed wilgocią, ścieraniem, odkształcaniem. Ich fronty zdobią laminaty lub powłoki odporne na wodę. Meble łazienkowe dostępne są w pełnej palecie barw. Uzupełnieniem łazienki może być nietypowe oświetlenie.

 

 

Comments are closed.

zobacz wiecje