Własny samochód daje wiele możliwości szybszego przemieszczania się – umożliwia wygodniejszą drogę do szkoły, pracy, wyjazdy wakacyjne. Samochód to jednak nie tylko przyjemności, ale też obowiązki – takie jak ubezpieczenie auta. Na posiadaczach samochodów i motocykli ciąży obowiązek ubezpieczenia maszyny poprzez polisę OC. Czy obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej to jedyna opcja, którą dają nam ubezpieczyciele? Nie!

Ubezpieczenie auta w formie obowiązkowej polisy OC

Obowiązkowe ubezpieczenie auta w formie OC jest sprawdzane podczas każdej kontroli drogowej. Roczna polisa OC pozwala uchronić nas przed roszczeniami osób poszkodowanych w wypadkach spowodowanych przez nas na drodze. Brak ważnej polisy OC sprawia, że za wszelkie szkody będziemy musieli zapłacić samodzielnie. Ubezpieczenie auta w formie OC nie ma stałej ceny – wysokość polisy wynika z zagadnień takich jak wiek posiadacza samochodu, ale też wiek i marka samochodu, pojemność silnika, miejsce rejestracji samochodu. Na wysokość polisy OC wpłynąć mogą posiadane zniżki, które nabywa się wraz z kolejnymi latami bezkolizyjnej jazdy.

Dodatkowe ubezpieczenie auta

Warto pamiętać, że OC to nie jedyna polisa dostępna na polskim rynku. Ubezpieczenie auta w formie polisy AC pozwala na lepszą ochronę naszego mienia oraz uzyskanie pomocy w razie szkody. AC czyli autocasco to polisa dedykowana dla samochodów nowych lub kilkuletnich. Ubezpieczenie auta tego typu pozwala na likwidowanie szkód powstałych na skutek kolizji drogowych, ale też uszkodzenia pojazdu podczas postoju. Autocasco pozwoli również na uzyskanie pomocy w razie całkowitej szkody lub też kradzieży samochodu. Zakres ochrony ubezpieczenia AC zależy od tego, co wybierze kupujący. Im szerszy zakres ochrony, tym wyższa kwota składki. Ubezpieczenie AC to polisa

Comments are closed.

zobacz wiecje zobacz Sejf do kampera przyczepy na wymiar