Ubezpieczenie OC/AC to rzecz oczywista przy każdym pojeździe mechanicznym. Towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w ofertach, aby wzbudzić zainteresowanie potencjalnych konsumentów. Trzeba przyznać, że oferta w obecnych czasach, jest naprawdę imponująca.

Ubezpieczenie OC/AC – ocena pojazdu

Osoby, które nie mają jeszcze doświadczenia w tym temacie, ponieważ dopiero po raz pierwszy zakupiły samochód dla siebie, muszą wiedzieć, że na finalną cenę wpływ ma ocena pojazdu. O co dokładnie chodzi? Otóż agent będzie pytał o takie rzeczy, jak:

  • marka samochodu – istnieją statystyki odnoszące się do tego, jakie marki pojazdów najczęściej uczestniczą w wypadkach. To właśnie na ich podstawie ustalane są potem statystyki, które pojazdy są najbardziej wadliwe. Całkiem możliwe, że samochód znajdzie się w grupie podwyższonego ryzyka, jaka spowoduje wzrost składki AC/OC.
  • przebieg samochodu – w szczególności, jeżeli mowa jest o pojazdach używanych. Licznik ma wpływ na stan techniczny pojazdu. Im przebieg będzie wyższy, tym większa pewność, że ubezpieczenie OC/AC pójdzie do góry.
  • wiek pojazdu – podobnie jak wyżej. Starsze auta są bardziej narażone na różnego rodzaju usterki – nawet, jeżeli samochód jest świeżo po przeglądzie u mechanika. Co więcej, można spotkać się z taką polityką, że towarzystwa ubezpieczeniowe mogą odmówić sprzedaży polisy AC na pojazdy mechaniczne, które mają ponad dziesięć lat. Właśnie ze względu na to, że takie samochody zdecydowanie częściej się psują i ubezpieczenie może okazać się zbyt kosztowne.

Comments are closed.

zobacz wiecje