Silikon techniczny jest materiałem, z którego powstają najróżniejsze przedmioty, wykorzystywane przeważnie w budownictwie czy branży motoryzacyjnej. Jednym z najczęściej spotykanych produktów, jakie powstają z silikonu technicznego jest właśnie silikonowa mata. Czym się charakteryzuje ten produkt i jakie ma właściwości?

Techniczna mata silikonowa- co to takiego?

Otóż jest to tak zwany silikon techniczny, który obecnie bywa wykorzystywany przede wszystkim w branży hydraulicznej, w budownictwie, a także w warsztatach motoryzacyjnych. Obecnie takie maty można zakupić w dobrych marketach budowlanych, ale także na stronach internetowych producentów takich mat.

Techniczna mata silikonowa jest przeważnie sprzedawana w rolkach. Każdy arkusz takiej maty jest zwijany. Producenci najczęściej ucinają takie arkusze maty technicznej, jakie życzy sobie klient. Nie są one raczej pakowane i sprzedawane w określonych wymiarach. Czasami klienci potrzebują bowiem konkretnych wymiarów maty.

Właściwości silikonowej maty technicznej

Silikonowa mata techniczna charakteryzuje się przede wszystkim niezwykłą wytrzymałością na działanie czynników zewnętrznych. Jest także odporna na promieniowanie UV.

Obecnie zakupić można najróżniejsze grubości płyt silikonowych. Jednak zdecydowanie najpopularniejsze z nich to maty 1 milimetrowe i maty 2 milimetrowe. Wszystkie płyty silikonowe produkowane są obecnie z najwyższej jakości silikonu, który jest odporny na ścieranie i przerysowania.

Silikon czerwony

Silikony mogą mieć różne barwy. Spotkać można zarówno czerwony silikon, ale także czarny i o barwie mlecznej. Nie bez powodu są one zróżnicowane kolorystycznie, gdyż każdy z nich wykorzystywany jest do czegoś innego.

Czerwony silikon różni się od innych przede wszystkim tym, że nie został dopuszczony do bezpośredniego kontaktu z żywnością. Cechuje go jednak duża wytrzymałość na bardzo niskie temperatury. Z czerwonego silikonu wykonuje się także uszczelki do maszyn rolniczych czy do samochodów. Powstają one z najwyższej jakości kauczuku, jaki znajduje się na terenie całej Unii Europejskiej.

W razie jakichkolwiek pytań dobrze jest kontaktować się bezpośrednio z producentem, który pomoże w zakupie i wybraniu odpowiednich rozmiarów mat technicznych. Warto zaznaczyć, że nie są to drogie produkty, jednak zaleca się wybierać sprawdzonych producentów, którzy oferują produkty tylko i wyłącznie najwyższej jakości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.maximat.pl/p559,techniczna-mata-silikonowa-1mm-na-stoly-produkcyjne-dowolna-wielkosc-i-ksztalt-na-zamowienie.html.

Comments are closed.

jak samemu pozycjonować stronę