W 2022 rynek blockchain ma zwiększyć swoją wartość. Szacuje się, że pod koniec tego roku technologia ta będzie warta ok. 3,5 miliarda dolarów, jeżeli weźmie się pod uwagę rynek europejski. Całkiem możliwe, że ta szacowana wartość będzie jednak zdecydowanie wyższa.

Rynek wielkich pieniędzy

Nie jedna blockchain development company pokazuje, że tak naprawdę jest to rynek wielkich pieniędzy. Biorąc pod uwagę statystyki, które publikowane są przez IDC, Europa zajmuje drugie miejsce, jeżeli chodzi o finanse. Do tej pory wydatki na wszystko to, co związane jest z tą technologią, urosły do 80,2%. Palmę pierwszeństwa przejęły już dawno temu Stany Zjednoczone, gdzie kapitał ten jest znacznie wyższy.

Blockchain development services znacznie zyskały na wartości, czego dowodem jest chociażby firma 10Cloud, ciesząca się ogromnym zainteresowaniem wśród klientów. 

Wszyscy mówią tylko o kryptowalutach, jeżeli chodzi o technologię blockchain. Nie można jednak zapomnieć, że można ją wykorzystać na różne sposoby, dzięki czemu przedsiębiorstwa są bardziej transparentne, zyskując tym samym zaufanie kontrahentów.

Inwestycje warte uwagi

IDC – międzynarodowa firma analityczna – szacuje, że blockchain development będzie cieszył się coraz większym zaufaniem. Co dalej za tym idzie, na rynku znajdować się będzie coraz większa ilość pieniędzy. Dla porównania – w roku 2018 inwestycje związane z tym rynkiem miały wartość ok. 400 milionów rocznie. 2022 rok to inwestycje, których wartość ma przekroczyć wspomniane już 3,5 miliardów rocznie. Wszyscy nie mogą wyjść z podziwu, że jak na tak młodą technologię, wszystko idzie tak mocno do przodu, pobijając wszelkie wyniki. 

Rozwiązania bazujące na blockchain

Blockchain software development sprawił, że obecnie wyróżnia się sześć poszczególnych sektorów, które mogą znacząco na tym zyskać. Tak, najwięcej mówi się o kryptowalutach. Na tyle, że popularne stało się blockchain application development. Sektor finansowy przoduje.

Tuż za nim znajduje się produkcja przemysłowa. Powoli zaczyna jednak gonić ich branża usługowa. Czy znajdujący się na czwartym miejscu sektor publiczny, będzie miał okazję dorównać swoim poprzednikom? Wszystko na to wskazuje. 

Wszystko idzie do przodu. Na tyle, że całkiem możliwe, iż niedługo Europa ma szansę dogonić Stany Zjednoczone, jeżeli chodzi o dokonywane inwestycje. Czy pozostałe kontynenty mają szansę wyprzedzić liderów znajdujących się na dwóch pierwszych miejscach? Całkiem możliwe, że tak, co pokażą na pewno kolejne lata i rozwijający się blockchain.

 

Comments are closed.

zobacz https://grodzisknews.pl/znizki-i-bonusy-w-ubezpieczeniach-samochodowych-jak-je-zdobyc-i-nie-stracic/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/