Gotowanie to sztuka, ale również… przyjemność! Aby codzienne przygotowywanie posiłków było przyjemnością warto zastanowić się nad odpowiednim wyposażeniem naszej kuchni. W pierwszej kolejności warto pomyśleć o nowoczesnych garnkach – dzisiaj topowi producenci zaproponują nam ciekawe rozwiązania i innowacje. Jakie?

Garnki stalowe – przyjemność płynąca z gotowania

Nowoczesne garnki to przede wszystkim komplety stalowe – garnki tworzone ze stali nierdzewnej 19/10 to propozycja dla najbardziej wymagających użytkowników. Garnki takie zaskoczą nas przede wszystkim oryginalnym designem, ale i licznymi dodatkami. Garnki stalowe zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, odkształcaniem, korozją, wysokimi temperaturami. Garnki posiadają wbudowane w dno specjalne dyski – zadaniem tych dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka. Ta innowacja sprawia, że możliwe jest szybsze gotowanie i oszczędność energii! Garnki uzupełniono o wygodne uchwyty i rączki – są one tworzone z materiałów nieprzewodzących ciepła, przez co podnoszenie czy przenoszenie garnków wypełnionych gorącymi potrawami nie sprawia żadnego problemu. Dodatkowym udogodnieniem są bez wątpienia pokrywki wykonywane ze szkła hartowanego. Idealnie przylegają one do krawędzi garnka, a niewielki odpowietrznik pozwala na odprowadzenie nadmiaru pary wodnej. 

Garnki w zestawach – co wybrać?

Producenci zaproponują nam zestawy garnków składających się z kilku lub kilkunastu elementów. Pamiętajmy, że pokrywki liczone są jako osobne elementy! Warto wybrać konkretny komplet w zależności od naszych potrzeb – niewielkie zestawy sprawdzą się w domach gdzie mieszka 1-2 osoby, rozbudowane kolekcje idealne będą dla dużych rodzin czy wręcz do zakładów gastronomicznych.

Comments are closed.